کاربرد تزریق پلاستیک در تولید قطعات شهرسازی و مبلمان شهری

تولید قطعات شهرسازی

تولید قطعات شهرسازی و وسایل بازی پارک ها با استفاده از فرایند تزریق پلاستیک انجام می شود. مواد پلیمری با استفاده از پلاستیک های مقاوم ساخته شده اند بنابراین شرایط لازم برای تولید قطعات راهسازی و شهرسازی را دارند.

نحوه استفاده از قالب تزریق پلاستیک 

علت اهمیت قالب تزریق پلاستیک ارتباط مستقیم آن با زندگی روزمره انسان ها دارد. بنابراین هر چقدر پروژه های تولید قطعات راهسازی با دقت بیشتری انجام شوند امنیت انسان ها بیشتر خواهد بود. بنابراین مهندسان صنعت ساخت و ساز برای اجرای پروژه ها نیز باید از قطعات و تکنولوژی های با کیفیت استفاده کنند. در نهایت چک کردن میزان استحکام قطعات تولید شده شهرسازی نیز بر عهده مهندسان صنعت ساخت و ساز خواهد بود. در واقع بدون قالب تزریق پلاستیک شرایط لازم برای تولید قطعات شهر سازی فراهم نخواهد بود. بنابراین قالب تزریق پلاستیک نحوه استفاده از آن در این فرایند اهمیت بسیار بالایی دارد. اولین مرحله در تولید قطعات راه سازی نیز طراحی قالب مناسب نیز می باشد. بنابراین برای تولید هر قطعه راه سازی نیاز به طراحی قالب آن نیز می باشد. فرایند طراحی قالب به دو بخش فشرده سازی و خنک کننده نیز تقسیم می شود.

آماده سازی مواد: دومین مرحله در تولید قطعات راهسازی آماده سازی مواد نیز می باشد. برای این منظور لازم است که مواد پلاستیکی را با استفاده از ماشین های مخصوص در حالت مذاب قرار دهند. سپس می توان مواد مذاب را به داخل قالب های از قبل طراحی شده تزریق کرد. برای تزریق اصولی و با دقت مواد مذاب به قالب های از پیش طراحی شده از فشار هیدرولیک یا مکانیکی استفاده می شود.

 

تولید قطعات شهرسازی با تزریق پلاستیک

نحوه تولید قطعات شهرسازی 

تزریق پلاستیک یک فرآیند تولید قطعات صنعتی است که در آن مواد پلاستیکی به صورت گرم و نرم شده به داخل قالب‌هایی تزریق می‌شوند تا قطعات مورد نظر تولید شوند. در صنعت شهرسازی، تزریق پلاستیک می‌تواند برای تولید انواع قطعات و محصولات مورد استفاده در زیرساخت‌ها و ساختمان‌ها استفاده شود. مهم ترین مسئله در تولید قطعات شهری قالب بندی نیز می باشد.

مزایای استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک

بیشتر تجهیزات ایمنی راه با استفاده از فرآیند تزریق پلاستیک ساخته می شوند از مزایای تولید قطعات شهرسازی با استفاده از قالب های تزریق پلاستیک می توان به افزایش مقاومت قطعات، کاهش وزن قطعات، امکان بازیافت قطعات نیز اشاره کرد. در واقع مهمترین مسئله در تولید قطعات شهرسازی میزان مقاومت و بحث ایمنی آن ها در زمان اجرا و استفاده نیز می باشد. به طور معمول پلاستیک نیز از مقاومت بیشتری نسبت به سایر مواد دیگر مانند چوب و فلز برخوردار است اما زمانی می توان از این ویژگی پلاستیک بهره مند شد که تولید قطعات طبق فرمول و استاندارد ها انجام شود و محصولات از استحکام و دوام لازم برخوردار باشند.

 

تطبیق پذیری پلاستیک 

از دیگر ویژگی های استفاده از پلاستیک برای تولید قطعات شهرسازی نیز می توان به تطبیق پذیری پلاستیک اشاره کرد. با استفاده از پلاستیک می توان طیف گسترده ای از قطعات شهری مانند: وسایل بازی کودکان، مخروط ترافیک و سایر تجهیزات شهرسازی را تولید کرد

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *