روش های کاهش هزینه تولید تزریق پلاستیک

کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک

در صنعت پلاستیک کاهش هزینه تولید تزریق پلاستیک بسیار اهمیت دارد. کاهش هزینه های تولید سبب افزایش چشمگیر سود تولید کنندگان نیز می شود. برای کاهش هزینه های تولید لازم است که از روش هایی موثر استفاده کنید که در این مقاله قصد داریم درباره آن ها صحبت کنیم با ما همراه باشید.

اهمیت توجه به ضایعات در فرایند تولید

جالب است بدانید که یکی از دلایل اصلی افزایش هزینه ها در تولید محصولات پلاستیکی ضایعات هستند. در حین تولید محصولات پلاستیکی و در مرحله قالب گیری و تزریق پلاستیکی ضایعات بوجود خواهند آمد. دلیل اصلی بوجود آمدن ضایعات در تولید محصولات پلاستیکی عملکرد نادرست دستگاه ها نیز می باشد. بنابراین هر زمان دستگاه به درستی کار نکند مقدار زیادی از مواد اولیه بر روی زمین ریخته و از دست خواهد رفت. با هدر رفتن مواد اولیه و بوجود آمدن ضایعات به نوعی سرمایه و پول تولید کننده در حال از بین رفتن خواهد بود. بنابراین اولین قدم برای جلوگیری از کاهش هزینه تولید تزریق پلاستیک توجه به ضایعات و چک کردن سلامت دستگاه ها به صورت مداوم نیز می باشد. یکی از نکات مهم و تاثیر گذار در جلوگیری از هدر رفت مواد اولیه ریختن درست مواد پلاستیکی در دستگاه ها نیز می باشد.

کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک

به طور کل اگر دستگاه  های شما خراب باشد یا افراد در روند تولید محصولات دقت کافی را نداشته باشند شاهد مشکلات بسیاری خواهید بود. یکی از این مشکلات تولید محصولاتی است که دچار نقص هستند. هر محصول ناقصی  که تولید می شود در واقع یک ضرر مالی برای تولید کننده به حساب می آید. بنابراین اگر در خط تولید خود دچار نقص در محصولات هستید باید حتما در اولین فرصت مشکلات را بررسی کرده و اقدامات لازم برای تولید محصولاتی با کیفیت را انجام دهید. یکی از روش های کاهش هزینه های تولید استفاده از افراد متخصص نیز می باشد. اگر از مواد ضعیف و درجه دوم برای تولید محصولات پلاستیکی استفاده می کنید بهتر است به سراغ خرید مواد اولیه با کیفیت و درجه یک بروید. همچنین اگر از دستگاه های تزریق قدیمی استفاده می کنید بهتر است آن ها را با دستگاه های جدید و بروز تعویض کنید.

 

کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک

 

عوامل مخرب و تاثیر گذار در تولید :

 • طراحی نامناسب قالب
 • ریختن غیر اصولی مواد به دستگاه
 • تزریق پلاستیک غیر حرفه ای در قالب
 • سود فراوان تولید کننده با انبار کردن مواد اولیه
 • خرابی دستگاه های تولید محصولات پلاستیکی
 • فرسوده شدن دستگاه ها و هدر رفت مواد اولیه

تولید محصولات پلاستیکی بر خلاف استاندارد های تولید

یکی از روش های افزایش سود تولید کننده در ساخت محصولات پلاستیکی انبار کردن مواد اولیه نیز می باشد. برای اینکار لازم است که شما مواد اولیه زیادی را خریداری کرده و در انبار خود نگهداری کنید. بسیار یاز تامین کنندگان هستند که مواد اولیه را به شما فروخته فرصت یک الی دو ماهه به شما برای پرداخت هزینه می دهند. حتی اگر مواد اولیه در انبار شما به صورت ذخیره بماند هم این مسئله به سود شما خواهد بود. یکی از مزایای انبار کردن مواد اولیه این است که شما مواد اولیه را با قیمت بسیار پایین تری خریداری می کنید و زمانی که در بازار مواد اولیه بسیار گران شده است می توانید سود کمتری بر روی هزینه محصولات تولید شده بکشید در این صورت به راحتی بازار را به دست گرفته و فروش بسیار بالایی خواهید داشت.

کاهش مواد تزریقی در فرایند تولید

یکی از روش های کاهش هزینه تولید تزریق پلاستیک استفاده از میزان کمتری مواد تزریق می باشد. اما باید بدانید که برای اجرای این مسئله به دستگاه های قدرتمندی نیاز دارید. دستگاه های قدرتمند و بروز به شما کمک می کنند که مواد اولیه کمتری را مصرف کنید. چرا که این دستگاه ها با میزان کمی از مواد اولیه به راحتی می توانند محصولات مورد نظر شما را با کیفیت مناسب تولید کنند. از مزایای کاهش میزان مواد در فرایند تولید محصولات پلاستیکی می توان به کاهش زمان تولید نیز اشاره کرد. همچنین یکی از راه های کاهش مواد اولیه در روند تولید تنظیم اصولی اندازه دونده و حفره نیز می باشد. اگر قصد استفاده از این روش را دارید بسیار مهم است که از متخصصین در زمینه تولید قالب محصولات پلاستیکی مشورت های لازم را بگیرید.

 

کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک

استفاده مجدد از مواد بازیافتی

یکی از راه های کاهش هزینه تزریق پلاستیک استفاده مجدد از مواد بازیافتی نیز می باشد. در صورتی که قصد استفاده مجدد از مواد بازیافتی را دارید باید توچه ویژه ای به کیفیت محصولات تولید شده نیز داشته باشید. اما در هر صورت طبیعی است که کیفیت محصولات تولید شده از مواد بازیافتی کمتر باشد. استفاده مجدد از مواد بازیافتی کمک بسیاری به کاهش هزینه های تولید محصولات پلاستیکی می کند.

معرفی نکات مهم در کاهش هزینه تولی تزریق پلاستیک

کاهش هزینه تولید در فرآیند تزریق پلاستیک می‌تواند با اتخاذ استراتژی‌ها و روش‌های متنوعی صورت گیرد. این روش‌ها شامل بهبود فرآیند تولید، استفاده از مواد اولیه مناسب، بهینه‌سازی طراحی قطعات و قالب‌ها، و بهره‌برداری از تکنولوژی‌های پیشرفته می‌شود. در ادامه برخی از نکات مهم و تاثیر گذار بر روی کاهش هزینه‌ها در تولید تزریق پلاستیک صحبت خواهیم کرد

بهینه‌سازی طراحی قالب‌ها:

  • استفاده از قالب‌های چند حفره‌ای برای افزایش تعداد تولید در هر چرخه.
  • طراحی قالب‌ها به گونه‌ای که نیاز به ماشین‌کاری ثانویه را کاهش دهد.
  • به کارگیری تحلیل جریان مواد برای جلوگیری از نقایص تولید و بهبود کیفیت قطعات.

انتخاب مواد اولیه مناسب:

  • استفاده از مواد پلاستیکی ارزان‌تر با حفظ کیفیت مطلوب.
  • به کارگیری مواد بازیافتی با کیفیت بالا برای کاهش هزینه‌های مواد اولیه.
  • همکاری با تامین‌کنندگان مواد اولیه برای مذاکره و کاهش هزینه‌های خرید.

بهبود فرآیند تولید:

  • بهینه‌سازی پارامترهای تزریق مانند دما، فشار، و زمان نگهداری برای کاهش زمان چرخه و افزایش بهره‌وری.
  • استفاده از ماشین‌های تزریق با راندمان بالا و مصرف انرژی کم.
  • انجام تعمیر و نگهداری منظم تجهیزات برای جلوگیری از خرابی‌های غیرمنتظره و توقفات تولید.

اتوماسیون و فناوری‌های نوین:

  • بهره‌گیری از ربات‌ها و سیستم‌های اتوماسیون برای افزایش دقت و کاهش نیروی انسانی مورد نیاز.
  • استفاده از تکنولوژی‌های نوین مانند چاپ سه‌بعدی برای ساخت نمونه‌ها و قالب‌های اولیه.
  • به کارگیری نرم‌افزارهای مدیریت تولید برای کنترل و نظارت بر کل فرآیند تولید.

مدیریت ضایعات و بهره‌وری انرژی:

  • کاهش ضایعات تولید از طریق بهینه‌سازی فرآیندها و استفاده مجدد از مواد ضایعاتی.
  • استفاده از ماشین‌آلات با مصرف انرژی کمتر و به کارگیری سیستم‌های بازیافت انرژی در خطوط تولید.
  • آموزش کارکنان برای کاهش هدررفت مواد و انرژی.

بهینه‌سازی زنجیره تأمین:

  • همکاری نزدیک با تامین‌کنندگان برای کاهش هزینه‌های لجستیک و انبارداری.
  • برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت موجودی‌ها برای جلوگیری از انباشت غیرضروری مواد اولیه و قطعات.
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *