رنگ پاشی قطعات خودرو - پایاپلیمرپارس

رنگ پاشی قطعات خودرو چیست؟

رنگ خودرو ها یکی از فاکتور های مهمی است که خریدار در موقع خرید آن را در نظر می گیرد. رنگ پاشی قطعات  یکی از مراحل ساخت آن می باشد. مراحل رنگ پاشی قطعات در سالن های رنگ پاشی  کارخانه ها بررسی می شود. اولین مرحله در رنگ پاشی قطعات خودرو تحویل دادن قطعه خام مورد نظر به سالن رنگ می باشد. مراحلی که هر قطعه می گذراند شامل دو مرحله ی کلی می باشد مرحله ی آماده سازی و مرحله ی رنگپاشی .در گذشته رنگ خودرو ها روغنی بوده و این نوع رنگ از دو لایه تشکیل شده است لایه ی آستر و لایه ی پرایمر. اما امروزه رنگ ها از نوع متالیک هستند که علاوه بر دو لایه آستر و پرایمر یک لایه ی دیگر بنام لایه ی محافظ یا کیلر است که وظیفه نگهداری و محافظت از رنگ قطعات خودرو را به عهده دارد.

مراحل رنگ پاشی قطعات خودرو

 مراحل کلی رنگ آمیزی قطعات بدنه خودرو که بصورت خام هستند آماده سازی و رنگ پاشی می باشد.

مرحله اول رنگ پاشی قطعات خودرو آماده سازی آن است بدنه خودرو قبل از ورود به کارگاه رنگ پاشی باید شسته شود. در مرحله فسفاته نمودن، بدنه خودرو همراه حامل هایی که بدنه را حمل می کنند دورن یک محلول شیمیایی فرو برده می شود در آن محلول غوطه ور می شود که این کار کاملا اتوماتیک صورت می گیرد.

 

 

پس از این کار برای بالا بردن میزان پوشش از فرآیند الکترواستاتیک کمک می گیرند و بدنه در مخزن آستر قرار می گیرد که اینکار نیز کاملا اتوماتیک انجام می شود. پس از مرحله آستر نوبت به کوره خشک کن می رسد. براساس نوع بدنه خودرو زمان متفاوت است.

کارهای دیگری نیز در مرحله آماده سازی انجام می گیرد و آنها عبارتند از: سیلر کاری که عبارت است از جفت کردن قطعاتی که ممکن است جفت نشده باشند. مرحله دیگر پاشش ماده pvc در زیر بدنه خودرو است. جهت جلوگیری از زنگ زدگی زیر خودرو و همچنین افزایش مقاومت کف بدنه.

مجددا بدنه خودرو از کوره عبور داده می شود تا pvc پاشیده شده کاملا خشک شود و برای پوشش آستر آماده گردد.

همانطور که گفتیم مرحله دیگر آماده سازی مرحله ی اعمال آستر است. قبل از پاشش آستر بدنه بوسیله اعمال باد، از گرد و خاک کاملا تمیز می شود و برای پاشش آستر رنگ مخصوص قبلا توسط کامپیوتر انتخاب شده با توجه به رنگ اصلی که قرار است بدنه داشته باشد.

بعد از پاشش اتوماتیک آستر نقاطی مانند لای درها، زیر موتور، در صندوق و..که امکان رنگ آمیزی کمتری دارند بوسیله ی اسپرهای دستی پاشش آستر صورت می گیرد.

بعد از پاشش آستر، رنگ آستر بدنه توسط کوره پخت کاملا ثابت می شود. پس از آن نوبت به پولیش کاری و رفع هر گونه ایراد در رنگ آستر می رسد.

 

بعد از پایان این اعمال مرحله ی آماده سازی به پایان می رسد و حال نوبت به پاشش رنگ اصلی است که قبل از این کار کار هایی مثل صافکاری های جزیی و سمباده زنی و… انجام می گیرد.

در مرحله اعمال رنگ اصلی، بدنه خودرو وارد یکی از خطوط رنگ سالید یا متالیک می شود.

فرآیند اعمال رنگ اصلی خود شامل دو مرحله است: انجام پاشش رنگ اولیه و انجام پاشش شفاف.

 

بنر تماس با ما - پایاپلیمر پارس

 

مقایسه رنگ پاشی قطعات خودرو با رنگ آمیزی قطعات خودرو 

همان طور که می دانیم رنگ آمیزی خودرو کار کاملا حرفه ای و هزینه بر است و برای اینکار علاوه بر مهارت باید صبر و حوصله نیز داشته باشیم. نخستین گام انتخاب محل مناسب برای کار رنگ آمیزی است. این محل می بایست دارای سقف با تهویه ی مناسب باشد تا علاوه بر جلوگیری از ورود گرد و خاک هوا به خوبی تهویه شود تا بخارات رنگ موجب آسیب نشود. مرحله دوم: آماده کردن ابزارها و وسایل مناسب کار مانند ماسک، دستکش و عینک ایمنی و وسایل لازم جهت رنگ آمیزی است. سومین مرحله انتخاب رنگ مطابق با کد رنگ ماشین است که در دفترچه اطلاعات خودرو ممکن است وجود داشته باشد یا با سفارش آن از کارخانجات سازنده می توان تهیه کرد. به غیر از رنگ وسایل مورد نیاز دیگر عبارتند از رنگ پاش، سمباده نرم، سنباده زن برقی، آستری، بتونه سنگی، تینر و… و همچنین ابزار لازم جهت باز و جدا کردن برخی از قطعات خودرو.

پاشش بادی Air spray

  • پاشش کم فشار lower pressure
  • پاشش اتوماتیک Automatic spray
  • پاشش داغ کم فشار low pressure hot spray

پاشش بادی چیست؟

در ابن روش رنگ رقیق شده در یک خط و هوای فشرده در یک خط دیگر وارد گان پاشش می گردد و پس از ترکیب شدن بر روی سطح پاشیده می شود.

برای دیدن رنگ قطعات خودرو کلیک کنید .

 

رنگپاشی قطعات خودرو

 

پنج نکته ای که باید قبل از رنگ پاشی قطعات خودرو بدانید؟

قبل از شروع به رنگ پاشی کردن برای امتحان کردن اسپری و رنگ روی یک قطعه فلزی بدون استفاده رنگ اسپری می کنیم. و همچنین رنگ آستری را با توجه به دستورالعمل دستگاه رنگ پاش اسپری می کنیم.

سمباده زنی می تواند طوری باشد که به فلز اصلی خودرو برسیم یا می تواند در حدی باشد که فقط رنگ آستری پیدا باشد هنگام کار سنباده زنی بایست به صورت دورانی عمل کنیم پس از عملیات سنباده زنی با پارچه گرد و غبار حاصل از سنباده زنی را تمیز می کنیم و بعد با پارچه تمیزی سطح ماشین را تمیز کنیم.

برای پاشش رنگ اصلی دستگاه رنگ پاش را آماده می کنیم و رنگ را طبق دستور العمل آن آماده میکنیم برای گرفتن نتیجه بهتر چند دقیقه رنگ روی بدنه می زنیم و هر بار اجازه می دهیم هر لایه خشک شود.

فاصله رنگ پاش تا سطح مورد نظر حدود 15 سانتی متر باشد و بطور ملایم از یک سمت به سمت دیگر اسپری کنید. برای گرفتن نتیجه ی بهتر سه تا چهار لایه رنگ روی بدنه می زنیم و هر بار اجازه می دهیم لایه ی پایینی کاملا خشک شود.

 

برای دیدن پاشش رنگ  کلیک کنید .

 

مزایا رنگ پاشی قطعات خودرو

رنگ پاشی قطعات خودرو با استفاده از سیستم اتوماتیک در زمان کارصرفه جویی می شود و همچنین باعث بالا رفتن کیفیت کار و همچنین می توانید شدت پاشش رنگ و ضخامت لایه ی مورد نظر را تعیین کنید. در این روش ها رنگ ها زودتر خشک می شوند.

معایب رنگ پاشی قطعات خودرو

در این روش باید از وسایل مخصوص و ایمنی استفاده کنیم و همچنین مشکلات مثل آلودگی تنفسی ممکن است ایجاد شود.

نتیجه گیری :

مراحل رنگ پاشی قطعات خودرو در سالن های رنگ پاشی  کارخانه ها بررسی می شود. رنگ قطعات خودرو یکی از آپشن های مهمی است خیلی از خریدارها برای خرید ابتدا به آن توجه می کنند. کیفیت و نوع رنگ در تداوم و ثبات رنگ قطعات خودرو نقش مهمی دارد.

معرفی شرکت پایا پلیمر پارس: شرکت پایا پلیمر پارس کار خود را در سال 1353 با تولید قطعات پلاستیکی خانگی شروع کرد. این شرکت بعد از چند سال با خرید ماشین آلات جدید و پیشرفته به تولید قطعات خودرو و صنعتی روی آورد. و در حال حاضر فعالیت شرکت در زمینه ی تولید قطعات پلاستیکی، تزریق پلاستیک، پاشش رنگ و مونتاژ آن می باشد. شرکت پایا پلیمر پارس با به کارگیری ماشین آلات پیشرفته و نیروی مختصص، هدف خود را بر کیفیت و جلب رضایت و اعتماد مشتریان خود قرار داده است.

سوالات متداول

رنگ پاشی قطعات خودرو چیست؟

رنگ پاشی قطعات خودرو یکی از مراحل ساخت آن می باشد. مراحل رنگ پاشی قطعات خودرو در سالن های رنگ پاشی  کارخانه ها بررسی می شود. اولین مرحله در رنگ پاشی قطعات خودرو تحویل دادن قطعه خام مورد نظر به سالن رنگ می باشد

مزایا رنگ پاشی قطعات خودرو چیست؟

رنگ پاشی قطعات خودرو با استفاده از سیستم اتوماتیک در زمان کارصرفه جویی می شود و همچنین باعث بالا رفتن کیفیت کار و همچنین می توانید شدت پاشش رنگ و ضخامت لایه ی مورد نظر را تعیین کنید. در این روش ها رنگ ها زودتر خشک می شوند.

معایب رنگ پاشی قطعات خودرو چیست؟

در  این روش باید از وسایل مخصوص و ایمنی استفاده کنیم و همچنین مشکلات مثل آلودگی تنفسی ممکن است ایجاد شود